Kanatlı Karıncalar Nereden Gelir ? Karıncalarda Üreme

Kanatlı karınca ilacı

Kanatlı Karınca Ne Anlam İfade Eder ?

Kanatlı olarak gördüğümüz bir karınca üremeye geçmiş yüzlerce karıncanın habercisidir. Şöyle ki; karıncalar havada çiftleşir ve bu yükselmeyi sağlayacak kanatları larva-pupa evresinden sonra gerçekleşir. 5-6 adet erkek karınca yarış halinde kraliçe karıncanın etrafında dolaşırlar. Karliçe yeterli miktarda sperm aldığında, titreşimli sinyaller gönderir ve erkek karınca ayrılarak bir süre sonra ölür. Ölümü göze alarak çiftleşme uçuşuna çıkan erkek karınca çiftleşme tamamlandıktan sonra ölür. Kraliçe karınca çiftleşme sonrası kolonisini kurmak üzere uygun bir yer arar ve bulduktan sonra kanatlarını koparan kraliçe karınca yuvanın girişini kapatarak, haftalarca yiyeceksiz, yalnız başına kalıp üremeye başlar. Bu süre zarfında kopardığı kanatlarını yiyerek beslenen kraliçe karınca ilk yumurtalarını bırakmış olur. Yumurtadan çıkan larvalarıda kendi salyası ile besleyen kraliçe karınca böylece işçi karıncaları oluşturmaya başlar. Yeterli miktarda beslenemeyen bu ilk yavrular daha sonraki nesillere göre daha küçük olurlar.  

Bir Sperm Bankası Olarak Kraliçe Karınca (Kanatlı) Görevi

Kraliçe karınca kendi bünyesinde bir sperm bankasına sahiptir. Vücudunun orta boğumunda yıllarca saklayabildiği spermleri yumurtaları döllemek için kullanır. Kraliçe karıncanın görevi üremektir. Sperm bankasında sakladığı spermlerle düzenli aralıklarla üremesini sürdürür.

hasereler.com uzman ekibinin defalarca ve farklı ortamlarda deneyerek satışa sunduğu aşağıdaki ürünler kullanımı son derece kolay ve güvenilir olması nedeniyle en çok tercih edilen ürünlerimizdendir.

Karınca İlacı Seçenekleri

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.