Güvercin Biti ( Kuş Biti ) Sorununa Yönelik Uzman Tavsiyeleri
Güvercin Biti Kuş Biti
Halk arasında Güvercin Biti ( Kuş Biti ) olarak bilinen Mallophaga (Isırıcı Bitler) kuşların ve memelilerin ektoparazitleridir. Çiğneyici tipte ağız parçaları bulunur.
Güvercin bitlerinin ( kuş biti ) güvercinlerin üzerinde yaşamalarının sebebi diş yapılarının telek ve tüy yiyebilecek bir yapıya sahip olmasıdır.
Güvercin bitleri ( Kuş Biti - Akarı ) insanların üzerlerinde yaşamasalar bile çok kısa bir süreliğine bulunabilirler ve psikolojik bir gerginliğe sebep verirler. Ancak hareket ettiklerinde faredilebilen bu canlılar oldukça küçük ve toplu halde yaşamalarına imkan sağlayacak alanlarda bulunurlar.
Türkiye bina koşulları dikkate alındığında balkon kültürü yadsınamayacak kadar çok gelişmiş, bunun sonucunda güvercinlerin yuva yapma eğilimine büyük katkı sağlayan alanlar kendiliğinden oluşmuş sayılmaktadır. Özellikle sıcak havalarda bu güvercin yuvalarından ortama dağılan bitlerin üreme durumları çokca hızlanmaktadır. 
Güvercin biti ( Kuş Biti ) çiğneyici tipte ağız parçaları bulunmasına rağmen insanlar için parazitlik ve vektörlük yapmazlar. Balkon ve benzeri alanlarda yuva yapan güvercin ve benzeri kuş türleri kuş biti oluşumu için kanak oluşturmakta ve güvercin veya kuş türlerinin tüyleri arasında yumurtlama ile bit oluşumu 1 ila 2 hafta arasında katlanarak devam etmektedir.
Güvercin biti ( Kuş Biti - Akarı ) mücadelesi için bireysel temizliğin önemi yüksektir. Ancak bit türleri canlı vücudundan ayrı olarak da bulunabileceğinden ortamında ilaçlanması şarttır.
hasereler.com uzman ekibinin defalarca ve farklı türlerde Güvercin Biti ( Kuş Biti ) İlacı olarak test edilmiş aşağıdaki ürünün yoğunluk durumuna göre 
uygun doz ve tekrarda kullanımı ile Güvercin Biti ( Kuş Biti - Akarı ) probleminden kurtulabilirsiniz. Özellikle ortam ve kuş yuvalarının uygun tekrarda ilaçlanması ile Kuş Biti sorunlarında yüksek verim alınmaktadır.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.