Evdeki Hamam Böceklerinin Giriş Yöntemleri Ve Korunma Tavsiyeleri

Hamam Böceği Kalorifer böceği ilacı

Hamam Böceği - Kalorifer Böceği Yaşam Alanlarına Nasıl Girer ?

Göç Yoluyla Hamam Böceği Girişi

Hamam böcekleri ürüme hızlarına bağlı olarak yaşadıkları alanları çok kısa sürede istila ederek artan nüfuslarının ihtiyacı olan su, gıda ve barınma yeri gerksinimleri kaçınılmaz bir göç ihtiyacı doğurur. Hamam böcekleri yaşam alanlarına giriş yaparken en çok su giderlerini kullanırlar. Gece aktif olmaları nedeniyle kullanılan su giderlerinde çoğu zaman bir direçle karşılaşmazlar.

Taşıma Yollu Hamam Böceği Girişi

Hamam böceği türlerinin çoğu zaman kullandıkları yöntemlerin başında gelir. Paketlenmiş veya paketlenmemiş her türlü ürünün yaşam alanlarına sokulması sırasında kontrol edilmesi gerekir. Alıveriş poşetleri, gıda kolileri, ambalajı yıpranmış ürünler  '' Taşıma Yollu Hamam Böceği Girişi '' için büyük risk teşkil etmektedir. Alışveriş yaparken etkin bir kontrol uygulamasına tabi tutulmuş ürün ve yerlerin tercih edilmesi önemlidir.

Yaşam Alanlarının Mimari Ve Fiziksel Yapısından Kaynaklanan Hamam Böceği Girişi

Yaşadığımız alanların mimari ve fiziki yapısı hamam böcekleri istilası açısından son derece önemlidir. Özellikle eski ve yıpranmış kanalların üzerinde bulunan yapılarda hamam böcekleri daha rahat bir giriş gerçekleştirebilir. Hamam böceği istilasına engel olabilmek için yapılabileceklerin arasında önemli bir adımda etkili yalıtım tedbirleri almaktır. İstilaya sebebiyet vercek yarık, çatlak,delik ve benzeri barınak olabilecek açıklıkların denetlenmesi önemlidir.

Kanalizasyon Yoluyla Hamam Böceği Girişi

Hamam böceklerinin çoğunun gece aktif olmalarının yanında, bir gecede 2 - 3 mil yol katedebilir özellikte olmaları kanalizasyon gibi yolların sızma aracı olarak kullanılmasını kolaylaştırır. Kanalizasyon sisteminde oluşan çatlak ve yarıkların kontrolü çok ama çok önemlidir. Kanalizasyon sistemiyle hamam böceği girişinin önüne geçilemiyorsa iç alanda yapılan mücadelenin etkisi farkedilmeyecektir.

hasereler.com uzman ekibinin sizler için defalarca kullanarak satışa sunduğu Hamam Böceği - Kalorifer Böceği İlaçları ile etkin ve devamlı bir koruma sağlayabilirsiniz.

Soru Ve Görüşleriniz İçin İlgili Departmanı Seçerek Mesajınızı Bırakabilirsiniz.

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.